Вікідані:Автобіографія
Ця сторінка описує чого очікувати, якщо у Вікіданих є елемент про вас або когось, кого ви представляєте. Якщо такий елемент відсутній, але ви хочете його створити, зверніться до критеріїв значимості. Вікідані також мають політику щодо управління елементами про живих людей. Ми сподіваємось, що ви скористаєтесь Вікіданими, і навіть залишитесь з нами та допоможете з їхньою розбудовою. Розпочати роботу можна із сторінок довідки.
Ваша біографія
У Вікіданих
Загалом у Вікіданих дозволяється редагувати елемент даних про себе (або когось, кого ви знаєте або представляєте). Однак вам не слід створювати елемент про себе, якщо ви не впевнені, що він відповідає критеріям значимості.
Якщо ви додаєте твердження про такі аспекти свого життя, як місце народження чи досягнення (наприклад, робота, кваліфікація чи нагороди), то вони повинні бути підтверджені надійним джерелом, яке можна перевірити. (Ви можете використовувати свій вебсайт, блог, Facebook або Twitter, але вони можуть використовуватися лише як посилання на інформацію про себе, а не інших.)
Точно так само не слід видаляти твердження, підкріплені джерелами — якщо ви вважаєте, що вони помилкові, будь ласка, підніміть питання на нашому форумі, де Ви також зможете обговорити будь-які інші питання щодо цього елемента. Як альтернатива, ви можете вимагати видалити приватну інформацію, надіславши електронного листа на privacy@wikidata.org.
У Вікіпедії
Існує понад 300 Вікіпедій різними мовами. Критерії "значимості" для включення (тобто створення статті про вас), як правило, набагато жорсткіші ніж у Вікіданих; будь ласка, не створюйте статті у Вікіпедії про себе. Якщо у одному або декількох проектах Вікіпедії уже існує стаття про вас, ви маєте бути дуже обачними й дотримуватись локальної політики при її редагуванні.
Політики Фонду Вікімедіа
9 квітня 2009 року Опікунська Рада Фонду Вікімедіа прийняла резолюцію стосовно поводження у Вікімедіа з матеріалами у біографіях живих людей (БЖЛ). Вона звертає увагу на те, що існують проблеми з тим, що деякі БЖЛ мають виразний рекламний характер, деякі піддаються вандалізму, містять помилки та наклепи. Фонд закликає приділяти особливу увагу нейтральності та можливості перевірки інформації про живих людей; зважати на людську гідність та особисту конфіденційність, особливо в статтях, що стосуються короткочасних або незначних інтересів; а також виявляти витримку, доброту й повагу до кожного, хто має скаргу на те, як він описаний на вебсайтах проекту.
Ви можете висловлювати будь-які свої занепокоєння на нашому форумі, на сторінці запитів до адміністраторів, або на сторінці обговорення відповідного редактора. Якщо вас не влаштовує реакція редакторів та адміністраторів на занепокоєння щодо біографічних матеріалів про живих людей, ви можете зв’язатися з Фондом Вікімедіа напряму.
Якщо ви редагуєте сторінку про когось іншого, за винагороду (як частина вашої роботи, за гроші чи з інших міркувань), ви зобов'язані заявити про це (на своїй сторінці користувача, на сторінках обговорення, або в підсумках до редагувань) відповідно до Політики Фонду Вікімедіа щодо платних редагувань.
Ідентифікатори
Вікідані зберігають велику кількість типів унікальних ідентифікаторів, які можуть бути використані, щоб відрізнити вас від іншої особи з тим самим іменем, а з іншого боку можуть об'єднати записи про вас незалежно від того, як саме вказали ваше ім'я. Сюди входять (але не обмежуючись ними) VIAF, ISNI, ORCID, ResearcherID, Scopus та Google Scholar. Якщо ви виявите, що ці зв’язки відсутні в елементі про вас у Вікіданих, ви можете додати їх самі або, знову ж таки, написати про це на нашому форумі.
Редактори Вікіданих
Редактори у Вікіданих або у одному з його сестринських проектів, таких як Вікіпедія, також можуть додавати ці ідентифікатори на свою сторінку користувача за допомогою шаблону "Authority control". Як приклад, у англійській Вікіпедії є відповідна інструкція для ORCID – це ідентифікатор, на який редактори мають право зареєструватися.
Медіафайли
Зображення
Вікідані можуть містити посилання на вашу фотографію. Ви також можете надати й завантажити відповідну фотографію, але виключно за умови, що володієте авторським правом на неї (зазвичай тому, що ви її зробили). Якщо відповідний знімок зробив член родини, колега або друг, вони можуть завантажити його. Ознайомтесь із загальним керівництвом по завантаженню своїх фотографій.
Запис голосу
Ви можете надіслати запис вашого голосу (або декілька записів, по одному кожною мовою, якою говорите), щоб люди знали, як звучить ваш голос та як ви вимовляєте своє ім'я. Детальніше дивіться на сторінці проєкту.