Вікідані:Боти

From Wikidata
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikidata:Bots and the translation is 100% complete.

Боти (також відомі як роботи) — це інструменти, що використовуються для виконання редагувань для яких немає необхідності приймати рішення людиною. Боти можуть додавати інтервікі-посилання, мітки, описи, твердження, джерела, і навіть створювати елементи, і робити ще багато іншої роботи. Боти можуть здійснювати редагування дуже швидко і можуть підірвати роботу Вікіданих якщо вони неправильно розроблені або керуються. З цих причин розроблено це правило.

Облікові записи ботів

Боти з затвердженими завданнями
(Оновлюється автоматично)

У Вікіданих зараз 306 ботів з прапором бота.
Список ботів за кількістю редагувань

Дописувачі повинні створити додатковий обліковий запис для того, щоб запускати ботів. Облікові записи ботів зазвичай називаються за їх оператором або функцією, додаючи слово «bot» (див. список ботів праворуч на цій сторінці). Сторінка користувача облікового запису бота повинна містити шаблон {{bot}} для того, щоб додатково вказати, що це обліковий запис бота. Внесок облікового запису бота залишається на відповідальності його оператора, який повинен бути вказаним на сторінці користувача облікового запису бота. Боти не повинні редагувати не увійшовши до системи, і можуть використовувати параметр assert для уникнення цього.

У випадку, якщо бот спричиняє якусь шкоду, оператора боту просять зупинити свого бота. Залежно від масштабу шкоди, адміністратори можуть заблокувати бота. Ботовласник відповідає за виправлення будь-якої шкоди спричиненої його ботом. Вважається, що ботовласники додають цю сторінку до своїх списків спостереження, так як на сторінці обговорення цієї сторінки можуть відбуватись відповідні сповіщення або обговорення.

Облікові записи ботів не треба використовувати для внесків, які не входять у сферу призначених завдань бота (див. #Approval process для випробувань), і ніколи не треба використовувати для внесення неавтоматизованих змін у просторі імен користувачів. Оператори ботів, можливо, захочуть перенаправити сторінку обговорення користувача облікового запису бота на сторінку обговорення користувача свого основного облікового запису. Оператори ботів повинні бути готові відповідати на питання про своїх ботів.

Боти повинні поважати maxlag і повинні дотримуватися правил етикету API.

Процес надання статусу

Для того, щоб отримати схвалення та прапор бота, необхідно подати запит на Wikidata:Requests for permissions/Bot, де детально описується, яке завдання оператор бажає виконати ботом. Оператор бота повинен виконати тестовий запуск між 50 і 250 правками, щоб спільнота могла побачити, що бот працює належним чином. Запит на дозвіл обов'язково має бути розпочато перед початком тестового запуску. Якщо тестування пройшло успішно, і завдання бота отримує підтримку спільноти, адміністратор закриє запит, а бюрократ надасть обліковому запису прапор бота. Якщо запит закриє бюрократ, він також одночасно може позначити обліковий запис.

Оскільки один обліковий запис бота може виконувати багато різних завдань, рекомендується, щоб оператор вказав усі завдання бота на сторінці користувача бота. Під час роботи в просторах імен, які дозволяють вказувати опис редагування, боти завжди повинні використовувати описові резюме редагування, які вказують, яке завдання виконується, і вказують, що дію виконує бот.

Ботів не потрібно затверджувати, якщо вони лише вносять зміни в простір користувача оператора/бота, пісочницю Вікіданих або елемент пісочниці Вікіданих. Однак такі боти все одно повинні дотримуватися maxlag і, за необхідності, Special:DispatchStats, так само, як і затверджений бот.

Щоб подати запит на анулювання схвалення завдання, відкрийте новий розділ у Wikidata talk:Bots та надішліть сповіщення на Wikidata:Bureaucrats' noticeboard. Операторам ботів не потрібно вимагати скасування схвалення для завдань, які застаріли або неактивні.

Боти повинні залишатися в розумних межах від своїх затверджених завдань. Загальна вказівка полягає у використанні здорового глузду, і, якщо є сумніви, подайте ще один запит на затвердження.

Боти з адміністративними правами

Щоб надіслати запит на схвалення для бота з правами адміністратора (блокування, видалення, захист тощо), запит має бути схвалено на Wikidata:Requests for permissions/Bot і на Wikidata:Requests for permissions/Administrator до виконання завдань з використанням можливостей адміністратора.

Вимоги до ботів

Усі боти

  • Можливість встановити обмеження на максимальну кількість редагувань за хвилину
  • Встановіть прапор bot для всіх редагувань

Боти імпорту мовних посилань

Повні вимоги: Можливості ботів імпорту

Щоб отримати позначку бота, необхідні такі вимоги (інші запропоновані на підсторінці)

  • Підтримка action=wbgetentities
  • Перевірка конфліктів інтервік

Боти, які додають твердження

  • Додайте джерела до будь-якого доданого твердження, якщо не було погоджено, що дані є «загальновідомими», у такому випадку бот має вказати, звідки було скопійовано інформацію.
  • Боти повинні додати instance of (P31) або subclass of (P279), якщо це можливо
  • Боти повинні перевірити, чи не додають повторювані твердження (якщо вони не правильні)
  • Боти з новим джерелом для існуючого твердження повинні додати його як нове джерело, а не створювати нове твердження.
  • Боти, які імпортують із Вікіпедії, повинні додати imported from Wikimedia project (P143) та retrieved (P813)
  • Відстежуйте звіти про порушення обмежень на наявність можливих помилок, створених або поширених вашим ботом

Див. також